Kule 2
42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

t1W dniu 10 maja 2019 roku na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej rywalizowali przedstawiciele służb mundurowych: Policji, Wojska, Straży Miejskiej, Służby Więziennej oraz uczniowie szkół. Zawodnicy mięli do pokonania prawie 11 km trasy, którą przewidywał XI Marszobieg Prewencji Policji. W zawodach udział wzięło ponad 100 uczestników z Bielska-Białej, Częstochowy, Łodzi, Katowic, Bytomia, Sosnowca, Mikołowa, Tarnowskich Gór.

1„WOLNI OD NARKOTYKÓW TWORZYMY ŚWIAT BEZ GRANIC”

Już po raz dziewiąty w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach w dniu 7 maja 2019 roku odbyła się Wszechnica Profilaktyki Społecznej. Tegoroczna edycja Wszechnicy została poświęcona profilaktyce uzależnień od narkotyków i dopalaczy.

1Historia
Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku. Była to pierwsza konstytucja  w Europie, a druga na świecie tuż za konstytucją amerykańską. Konstytucja 3 Maja została uchwalona przez Sejm Czteroletni.

DSC00046„Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie.”
                                                                       George Santayana

Po raz kolejny słuchacze szkolenia zawodowego na pierwszy stopień podoficerski Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach w dniach 17, 18, 24 i 25 kwietnia 2019 roku zwiedzali Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu.

3W dniu 19 kwietnia 2019 r. przedstawiciele kadry Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach i Oddziału Zamiejscowego w Sulejowie wraz z grupą słuchaczy odbywających szkolenie zawodowe na pierwszy stopień podoficerski Służby Więziennej złożyli wielkanocną wizytę w Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku.

1W dniach 3-4 kwietnia 2019 r. w Lublinie odbyły się Ogólnokrajowe Targi i Konferencja Służby Więziennej Lublin 2019 pod nazwą #Wieziennictwo2019. Targi zostały zorganizowane  przez Służbę Więzienną oraz Targi Lublin S.A. Wydarzeniu temu towarzyszyła konferencja, podczas której zaprezentowano różne aspekty funkcjonowania więziennictwa jak np. praca więźniów czy nowe sposoby wykonywania kary w postaci Systemu Dozoru Elektronicznego.

1W Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach odbyły się zajęcia fakultatywne, na których gościli przedstawiciele Zakładu Karnego w Jastrzębiu Zdroju. W dniu 28 marca 2019 r. w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach odbyły się zajęcia fakultatywne, na których gościli przedstawiciele Zakładu Karnego w Jastrzębiu Zdroju w składzie: Dyrektor Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju ppłk Wojciech Emerling, Zastępca Dyrektora mjr Joanna Bijok, kpt. Agnieszka Wazowska oraz ppor. Roman Kamiński.