Kule 2
42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

Nowe wyposażenie w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach

 mg 0056Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach otrzymał do użytkowania nowoczesne wyposażenie dla szkolonych funkcjonariuszy. Sprzęt został zakupiony w ramach „Programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017–2020”, który jest realizacją ustawy z dnia 15 grudnia 2016 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017–2020”. Ośrodek otrzymał już nowe składniki uzbrojenia, a teraz wyposażenie. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa jednostek przez ich doposażenie w odpowiedni sprzęt oraz poprawa warunków pełnienia służby przez funkcjonariuszy i pracowników cywilnych SW. W ramach zakupów centralnych zakupiono i przekazano Ośrodkowi tzw. Zestawy przeciwuderzeniowe.

Na każdy zestaw składa się osiem elementów: kask ochronny z osłoną twarzy, kamizelka ochronna, nagolenniki ochronne,  cztery  rodzaje ochraniaczy i rękawice ochronne. Do Ośrodka trafiły także kamizelki taktyczne oraz zestaw do powtórnej elaboracji naboi specjalnych kal. 40 mm.
Nowe wyposażenie będzie wykorzystywane do kształcenia słuchaczy szkoleń zawodowych oraz wstępnych zgodnie z nowymi programami nauczania.

tekst: kpt. Paulina Ryś-Gonera
zdjęcia: chor. Robert Stryjaś