Kule 2
42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

Pielgrzymka na Jasną Górę w 100-lecie Niepodległości RP

J.Góra 13.10 (1)W dniu 13 października 2018 r. do klasztoru na Jasnej Górze przybyła 22. Pielgrzymka Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej. Bazylika była miejscem modlitwy dla ponad tysiąca osób, wśród których nie zabrakło kadry kierowniczej Służby Więziennej, strażników więziennych i pracowników zakładów karnych i aresztów śledczych, emerytów SW wraz z rodzinami oraz przedstawicieli NSZZFiPW.

Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach reprezentował Komendant mjr Dariusz Małolepszy wraz z grupą funkcjonariuszy i pracowników jednostki. Jak przystało na tak podniosłą uroczystość ośrodek wystawiał również poczet sztandarowy w podstawowym składzie: por. Krzysztof Pawelec, chor. Michał Randak i plut. Paweł Mlek.
Wśród pielgrzymów nie zabrakło przewodniczącego Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa por. Krzysztofa Kuteli, który na co dzień pełni służbę w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach Oddział Zamiejscowy w Sulejowie.
Wszystkim pielgrzymującym na Jasną Górę więziennikom towarzyszyli kapelani Służby Więziennej. Jednostki organizacyjne Służby Więziennej licznie wystawiły poczty sztandarowe.   
Przy Bramie Lubomirskich pielgrzymów witał o. Jan Poteralski, podprzeor Jasnej Góry. O godz. 11.00 w Bazylice Jasnogórskiej została odprawiona Msza św.  pod przewodnictwem ks. Adama Jabłońskiego, który w krótkim kazaniu dedykowanym zgromadzonym więziennikom, m.in. poddał pod rozwagę umiejętność bycia sobą zarówno na gruncie rodzinnym jak i służbowym. Stosowany powszechnie dualizm utrudnia nam prawidłowe funkcjonowanie na gruncie zawodowym, inną postawę prezentujemy w domu, wśród rodziny, a inną w pracy czy służbie.
Oprawę muzyczną pielgrzymki  zapewnił Chór Funkcjonariuszy Służby Więziennej z Zamościa. Po Eucharystii pielgrzymi przeszli na Wały Jasnogórskie, aby uczestniczyć w Drodze Krzyżowej, którą poprowadził o. Jan Dezyderiusz Pol.

 J.Góra 13.10 (2)  J.Góra 13.10 (3)  J.Góra 13.10 (4)

J.Góra 13.10 (5)  J.Góra 13.10 (6)

tekst: Ewa Włodarczyk-Małolepsza
zdjęcia: chor. Robert Stryjaś