Kule 2
42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

100-lecie Odzyskania Niepodległości w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach

IMG 0189Z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Setnej Rocznicy jej Odzyskania w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach odbyła się uroczystość, podczas której odznaczono wyróżniających się funkcjonariuszy i wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe. W imieniu Ministra Sprawiedliwości oraz Dyrektora Generalnego Służby Więziennej Komendant Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach mjr Dariusz Małolepszy wręczył Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse na wyższe stopnie Służby Więziennej.

Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej otrzymało czworo funkcjonariuszy OSSW w Kulach, w tym jeden z Oddziału Zamiejscowego w Sulejowie. W tym roku uhonorowano funkcjonariuszy jedną złotą, jedną srebrną i dwiema brązowymi odznakami. Wyższe stopnie służbowe otrzymało sześcioro funkcjonariuszy. Były to stopnie oficerskie (kapitana SW i porucznika SW) oraz podoficerskie (sierżanta sztabowego SW i sierżanta SW). Chwile odzyskania przez Polskę niepodległości w swym wystąpieniu zaprezentował Pan dr Piotr Witkowski nauczyciel historii i nauk społecznych z Zespołu Szkół Nr 3 w Kłobucku. Naszemu gościowi towarzyszyli uczniowie z klasy mundurowej tej placówki. Uroczystość uświetnił muzycznie występ grupy AMOK z Miejskiego Domu Kultury w Kłobucku.

Na uroczystą odprawę przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Popów Bolesław Świtała, ksiądz proboszcz Parafii w Wąsoszu Górnym Tomasz Gil, Kierownik Oddziału Zewnętrznego AŚ w Częstochowie mjr Piotr Dębowski oraz przedstawiciele służb mundurowych. W naszej uroczystości wzięła udział kadra OSSW w Kulach wraz z Oddziałem Zamiejscowym w Sulejowie.

Komendant Ośrodka Służby Więziennej w Kulach mjr Dariusz Małolepszy pogratulował awansowanym i wyróżnionym i życzył dalszej owocnej służby.

       IMG 0060  IMG 0069   MG 0703

 MG 0728   MG 0942

tekst: kpt. Paulina Ryś-Gonera
zdjęcia: chor. Robert Stryjaś