Kule 2
42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

Mistrzostwa Służb Mundurowych w Strzelectwie

1Przełom maja i czerwca to moment kiedy służby mundurowe organizują mistrzostwa w strzelectwie. W dniach 27-31 maja 2019 r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu odbyły się X Międzynarodowe Mistrzostwa SG w Strzelectwie. W Mistrzostwach brały udział drużyny ze Straży Granicznej oraz innych służb mundurowych, w tym Służby Więziennej.

Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach podczas Mistrzostw reprezentowała drużyna w składzie: ppor. Arkadiusz Dratwa, ppor. Jowita Szymocha oraz st.chor. Grzegorz Kasprzykowski.

Natomiast w dniu 1 czerwca w Szkole Policji w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Policji w Strzelaniu. Zawody objęte zostały honorowym patronatem przez Komendanta Głównego Policji. Współorganizatorem Mistrzostw Policji w Strzelaniu był Zarząd Główny oraz Zarząd Szkolny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Celem zawodów była popularyzacja strzelectwa policyjnego, doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz wymiana doświadczeń. W zawodach brali także udział reprezentanci Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach w składzie: kpt. Paweł Czechowski,  ppor. Jowita Szymocha oraz sierż. sztab Tomasz Ptak.

tekst: kpt. Paulina Ryś-Gonera
zdjęcia: Straż Graniczna

2  3  4