Kule 2
42-110 Popów

Tel.: 34 310 40 36
Fax: 34 310 36 53

Bieg Służb Mundurowych w Parzymiechach

01W dniu 22 września 2019 roku odbył się Bieg Służb Mundurowych w ramach 41. Biegu Jesiennego im. red. Tomasza Hopfera. Bieg ma już swoją tradycję, a w tym roku odbyła się jego trzecia edycja. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Zryw” w Parzymiechach, Urząd Gminy w Lipiu, Gminny Ośrodek Kultury w Lipiu oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Parzymiechach.

Bieg odbył się na dystansie 2019 metrów, a trasa przebiegała drogami gruntowymi i leśnymi na terenach Gminy Lipie. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych: Policji, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Wojska i Służby Więziennej, a ponadto harcerze i inni uczestnicy, którzy ukończyli szesnasty rok życia. Celem biegu było promowanie aktywnego stylu życia przez wysiłek fizyczny.

Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach na zawodach reprezentował sierż. sztab. Tomasz Ptak, który zdobył srebrny medal oraz Puchar w Kategorii: Służba Więzienna. Srebrny medalista uzyskał czas 7 minut i 27 sekund. W klasyfikacji ogólnej wśród wszystkich mundurowych nasz funkcjonariusz zajął ósme miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


tekst: kpt. Paulina Ryś-Gonera
zdjęcia:  kpt. Paulina Ryś-Gonera
sierż. sztab. Tomasz Ptak

02  03